Uszczelnianie kominów

Istotnym kryterium wpływającym na bezpieczeństwo eksploatacji komina jest jego szczelność. Z biegiem czasu jednak, na skutek oddziaływania substancji chemicznych oraz wysokich temperatur powstałych wskutek spalania opału, w przewodzie kominowym powstają szczeliny, przez które trujące gazy mogą przedostawać się do wnętrza budynku. W takim przypadku konieczne jest uszczelnienie przewodu kominowego.

Szlamowanie (uszczelnianie) kominów - Rybnik i Żory

Wykonujemy prace uszczelniające metodą tynkowania odśrodkowego (szlamowania), wykorzystując w tym celu masę SKD. Masa uszczelniająca SKD to silikatowa masa produkcji firmy Schiedel odporna na wysokie temperatury i ścieranie. Jest ona przeznaczona do renowacji przewodów kominowych i wentylacyjnych. Uszczelnianie polecane jest również dla przewodów kominowych, do których podłączona jest instalacja kominkowa.

Wykonujemy także uszczelnienia przewodów kominowych kwasoodpornymi wkładami Alufol (produkcji INST-KOM), które zalecane są przy ogrzewaniu gazowym. W trakcie spalania gazu powstaje para wodna, która mieszając się z tlenkami azotu powoduje zawilgocenie komina powstającymi kwasami. Mają one niszczący wpływ na cegły i łączącą je zaprawę. Wkład Alufol izoluje ściany komina od szkodliwych kwasów.

Koszty uszczelnienia komina zależne są od jego długości oraz przekroju (maksymalnie 50 x 50 cm). Cena uszczelnienia zawiera mechaniczne czyszczenie komina.

Wykonujemy usługi uszczelniania kominów (szlamowanie, tynkowanie odśrodkowe) dla odbiorców zamieszkałych na terenie starostwa rybnickiego: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany jak również w Żorach i Wodzisławiu Śląskim. Dojazd do klienta bez dodatkowych opłat.

Zadzwoń by poznać szczegóły oferty
790-636-933