Frezujemy kominy na Śląsku

frezowanie komina Śląsk

Instalacja wkładu kominowego może wiązać się z potrzebą frezowania komina tzn. powiększenia jego średnicy przez rozwiercenie. Poprzez frezowanie komina można zwiększyć średnicę przewodu kominowego bez potrzeby jego rozbierania, niezależnie od przechylenia komina. Stosujemy nowoczesne metody frezowania kominów pozwalające na efektywne zamontowanie polecanych przez nas wkładów kominowych.

Frezujemy kominy w takich miastach jak:

frezarka kominowa

Dysponujemy dwoma typami frezarek do kominów: z głowicami łańcuchowymi oraz diamentowymi. Konkretną metodę dobieramy po sprawdzeniu stanu przewodu kominowego i wymagań instalacji grzewczej.

Frezowanie łańcuchowe pozwala na poszerzenie średnicy komina do średnicy ∅200 mm. Skutecznie pozwala także na wyczyszczenie przewodu kominowego, np. przed szlamowaniem.

Frezowanie diamentowe umożliwia poszerzenie przekroju przewodu kominowego do ∅250 mm i jest zalecane przy montażu ceramicznych wkładów kominowych.

frezowanie łańcuchowe

Musisz wziąć pod uwagę zlecenie usługi frezowania komina w sytuacji gdy:

  • wymieniasz kocioł na kocioł 5-tej klasy lub na pellet, a średnica przewodu kominowego nie pozwala na montaż wkładu kominowego
  • średnica czopucha kotła jest większa niż średnica komina
  • przekrój komina jest mniejszy niż wymaga tego producent kotła (niewystarczający ciąg)
  • w przewodzie kominowym odkłada się zbyt dużo sadzy i smoły
  • występuje „cofka” po otwarciu drzwiczek do komory spalania kotła

Potrzebujesz pomocy przy kominie?

Bezpłatny dojazd do klientów na terenie powiatu rybnickiego: miasto Rybnik, miasto Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany, miasta Żory oraz miasta Wodzisław Śląski.

Zadzwoń, powiedz jaki masz problem z kominem. Przyjedziemy, obejrzymy, doradzimy i naprawimy.

Telefon 790-636-933
Firma Przybyła