Montaż wkładów kominowych Orzesze

Ceramiczne i stalowe wkłady do kominów

Dzwoń teraz: 790-636-933
 Zakładamy wkłady kominowe w Orzeszu

Zakładamy wkłady kominowe w Orzeszu

W jakim celu potrzebujesz wkładu kominowego?

montaż stalowych wkładów kominowych

W wielu starszych budynkach, gdzie wciąż nie ma nowoczesnych źródeł ogrzewania, kominy są dostosowane do pracy z tradycyjnymi kotłami zasypowymi. Charakteryzują się one niską efektywnością i wyższą temperaturą spalin. Nowoczesne kotły (na paliwa stałe i gazowe) działają w inny sposób.

Nowoczesne kotły klasy 5—tej pracują przy niższych temperaturach spalin, które trafiają do komina. Z kolei gdy mamy ogrzewanie gazowe i jest spalany gaz, w przewodzie kominowym kondensuje się żrąca substancja, co może uszkodzić ścianki komina.

Wkład kominowy działa jako izolacja dla ścian komina, chroniąc je przed substancjami, które mogą uszkodzić komin od środka.

Montowanie wkładów kominowych — Orzesze

ceramiczne wkłady kominowe

W przypadku domów z ogrzewaniem opartym na paliwach stałych, stosujemy wkłady wykonane ze stali żaroodpornej oraz wkłady ceramiczne. Niemniej jednak, to właśnie wkłady ceramiczne są odpowiednie dla pieców klasy 5—tej. Sprawa polega na tym, że w kotłach tej klasy spaliny w kominie są chłodniejsze, co prowadzi do pojawienia się wilgotnych plam na ścianach komina jeśli nie założymy wkładu ceramicznego.

Wkłady kominowe jakie instalujemy są niezawodne, dzięki współpracy z czołowymi producentami wkładów kominowych. Wymienialiśmy już niskiej jakości wkłady kominowe instalowane przez inne firmy, nawet kilka lat po montażu i wiemy jakie są skutki „oszczędzania” na dobrej jakości wkładzie.

Montaż wkładu kominowego wiąże się z potrzebą poszerzenia przekroju komina, aby wkład mógł być w nim umieszczony. Proces ten jest realizowany poprzez frezowanie komina.

Wkłady kominowe do ogrzewania na gaz - Orzesze

wkłady kominowe

Jeśli chcecie Państwo przejść na gazowe ogrzewanie domu, istotne jest aby pamiętać, że oprócz spalin do komina przedostają się także inne substancje chemiczne. Po skropleniu, mogą one tworzyć żrące kwasy, które uszkadzają kominy. Aby temu zapobiec, stosuje się wkłady kominowe odporne na działanie takich kwasów.

Nasz zespół poleca montaż stalowych wkładów kwasoodpornych lub elastycznych wkładów Alufol, które są również przydatne do uszczelniania kanałów wentylacyjnych.

Założenie wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej zazwyczaj wymaga uprzedniego frezowania komina. W przypadku wkładów Alufol, ich elastyczność jest na tyle duża, że frezowanie komina nie jest konieczne.

Setki zadowolonych klientów!

Autor:
Tosia Ryd

Bardzo dobra firma polecam są solidni szybcy wiedzę co robić i strasznie pomocni nie odmówią niczego jak się załogę poprosi o coś pozdrawiam.

Opinia z: Google

Autor:
Paweł Skowron

Serdecznie polecam Pana wszystko działa jak należy, na pewno w przyszłości skorzystam ponownie bardzoooo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Opinia z: Google

Autor:
Adam Stonoga

Firma która wyjaśniła przewage rozwiertu diamentem a łancuchem dobrze że się nie skusiłem na przestarzałą metode łancuchową

Opinia z: Google

Autor:
Bartosz Gołdych

Zdecydowanie w całości wyszło taniej niż u konkurencji. Robiłem wkład do pieca klasy 5 + rozwiercanie komina.

Opinia z: Google

Autor:
Antoni Łubiński

Frezowanie komina i montaż wkładu tak jak na zdjęciach tak w realu profesjonalnie.

Opinia z: Google

Autor:
Maciej Budzyński

Dobrze wykonana robota montaż wkładu ceramicznego w 1 dzień od A-Z polecam.

Opinia z: Google

Autor:
Bartosz Nowacki

Bardzo rzetelna i terminowa firma. Polecam serdecznie.

Opinia z: Google

Autor:
Mariusz Kobielus

Bardzo solidna firma. Udało się naprawić komin w przeciągu tygodnia od mojego telefonu. Pełen profesjonalizm, komin odnowiony ekspresowo. Polecam każdemu.

Opinia z: Google

Autor:
Anna Topola

Dostałam namiar od koleżanki i jestem bardzo zadowolona z wykonanych prac, spokojnie moge polecać dalej.

Opinia z: Google

Autor:
Daniel Tukański

Dawno nie widziałem tak solidnej i terminowej firmy. Polecam.

Opinia z: Google

Autor:
Bartosz Tarachulski

Dzięki za kawał dobrej roboty i przy okazji miłą atmosferę.

Opinia z: Google

Autor:
Arek

Wkładzik ceramiczny zamontowany profesjonalnie i szybko. Polecam

Opinia z: Google

Autor:
Marta Sobiecha

Całkowicie przez przypadek trafiłam na firmę Przybyła naprawa kominów, ale jestem bardzo zadowolona.

Opinia z: Google

Autor:
Klaudia Ś.

Szybkie i solidne wykonanie pracy. Kontakt z firmą rzeczowy. Profesjonalne podejście i gwarancja jakości. Konkurencyjne ceny. Polecam

Opinia z: Google

Planujesz instalację wytrzymałego wkładu kominowego?

Oferujemy darmowy dojazd do klientów z Orzesza i okolic.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie na montaż stalowych i ceramicznych wkładów kominowych, które są kompatybilne z nowoczesnymi kotłami, zadzwoń i umów się na konsultację.

Telefon 790-636-933
Firma Przybyła