Montaż wkładów kominowych Żory

Wkłady kominowe ceramiczne i żaroodporne

Dzwoń teraz: 790-636-933
 Montujemy wkłady kominowe w Żorach

Montujemy wkłady kominowe w Żorach

Wkład kominowy - dlaczego jest potrzebny?

wkłady kominowe

W sporej liczbie starych budynków, w których nie ma wciąż nowoczesnego źródła ogrzewania, kominy są przystosowane do pracy z kotłami zasypowymi starego typu. Wyróżniają się one słabą efektywnością oraz wysoką temperaturą spalin. W nowoczesnych kotłach (na paliwa stałe i gazowych) jest inaczej.

Najnowsze kotły 5–tej klasy działają przy niskich temperaturach spalin dostających się do komina, z kolei podczas spalania gazu w przewodzie kominowym dodatkowo skraplają się żrące substancje, które mają niszczący wpływ kominy.

Wkład kominowy stanowi izolację dla ścian komina, nie dopuszczając do nich substancji mogących uszkadzać komin od wewnątrz.

Montaż wkładów kominowych w Żorach

montaż wkładu kominowego Żory

W domach z ogrzewaniem na paliwa stałe zakładamy wkłady ze stali żaroodpornej oraz wkłady ceramiczne. Jednakże co do zasady tylko te drugie rzeczywiście współpracują z piecami 5–tej klasy. Problemem jest to, że przy takim kotle spaliny w kominie mają niższą temperaturę, w wyniku czego na ścianach komina pojawiają się mokre plamy.

Gwarantujemy wysoki poziom niezawodności stosowanych przez nas wkładów kominowych, gdyż współpracujemy tylko z najlepszymi producentami wkładów kominowych. Wymienialiśmy już gorszej jakości wkłady kominowe zakładane przez innych, nawet po paru latach od ich montażu.

Z montażem wkładu kominowego związana jest też konieczność poszerzenia przekroju komina żeby wkład się zmieścił. Robi się to frezując kominy.

Wkłady kominowe do ogrzewania gazowego - Żory

montaż stalowych wkładów kominowych

Przechodząc na ogrzewanie domu gazem trzeba wziąć pod uwagę, że do komina poza samymi spalinami dostają się też inne związki chemiczne, które po skropleniu się w nim łączą się w żrące kwasy uszkadzające komin. Żeby temu zapobiegać montuje się wkłady kominowe odporne na działanie kwasów.

Polecamy Państwu montaż stalowych wkładów kwasoodpornych albo elastycznych wkładów Alufol, które stosować można także do uszczelniania kanałów wentylacyjnych.

Montaż wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej najczęściej wymaga uprzedniego frezowania komina, z kolei wkłady Alufol są tak rozciągliwe, że nie trzeba do nich frezować komina.

Setki zadowolonych klientów!

Autor:
Tosia Ryd

Bardzo dobra firma polecam są solidni szybcy wiedzę co robić i strasznie pomocni nie odmówią niczego jak się załogę poprosi o coś pozdrawiam.

Opinia z: Google

Autor:
Paweł Skowron

Serdecznie polecam Pana wszystko działa jak należy, na pewno w przyszłości skorzystam ponownie bardzoooo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Opinia z: Google

Autor:
Adam Stonoga

Firma która wyjaśniła przewage rozwiertu diamentem a łancuchem dobrze że się nie skusiłem na przestarzałą metode łancuchową

Opinia z: Google

Autor:
Bartosz Gołdych

Zdecydowanie w całości wyszło taniej niż u konkurencji. Robiłem wkład do pieca klasy 5 + rozwiercanie komina.

Opinia z: Google

Autor:
Antoni Łubiński

Frezowanie komina i montaż wkładu tak jak na zdjęciach tak w realu profesjonalnie.

Opinia z: Google

Autor:
Maciej Budzyński

Dobrze wykonana robota montaż wkładu ceramicznego w 1 dzień od A-Z polecam.

Opinia z: Google

Autor:
Bartosz Nowacki

Bardzo rzetelna i terminowa firma. Polecam serdecznie.

Opinia z: Google

Autor:
Mariusz Kobielus

Bardzo solidna firma. Udało się naprawić komin w przeciągu tygodnia od mojego telefonu. Pełen profesjonalizm, komin odnowiony ekspresowo. Polecam każdemu.

Opinia z: Google

Autor:
Anna Topola

Dostałam namiar od koleżanki i jestem bardzo zadowolona z wykonanych prac, spokojnie moge polecać dalej.

Opinia z: Google

Autor:
Daniel Tukański

Dawno nie widziałem tak solidnej i terminowej firmy. Polecam.

Opinia z: Google

Autor:
Bartosz Tarachulski

Dzięki za kawał dobrej roboty i przy okazji miłą atmosferę.

Opinia z: Google

Autor:
Arek

Wkładzik ceramiczny zamontowany profesjonalnie i szybko. Polecam

Opinia z: Google

Autor:
Marta Sobiecha

Całkowicie przez przypadek trafiłam na firmę Przybyła naprawa kominów, ale jestem bardzo zadowolona.

Opinia z: Google

Autor:
Klaudia Ś.

Szybkie i solidne wykonanie pracy. Kontakt z firmą rzeczowy. Profesjonalne podejście i gwarancja jakości. Konkurencyjne ceny. Polecam

Opinia z: Google

Potrzebujesz wkładu kominowego, który wytrzyma dłużej niż kilka lat?

W rejonie miasta Żory dojeżdżamy do klientów za darmo.

Jeśli interesują Cię szczegóły dotyczące instalacji stalowych i ceramicznych wkładów kominowych przystosowanych do nowych typów kotłów, skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin wizyty.

Telefon 790-636-933
Firma Przybyła