Szlamowanie kominów w Rybniku

przygotowanie masy uszczelniającej do szlamowania komina

Czy Twój komin jest szczelny?

Istotnym kryterium wpływającym na bezpieczeństwo eksploatacji komina jest jego szczelność. Z biegiem czasu jednak, na skutek oddziaływania substancji chemicznych oraz wysokich temperatur powstałych wskutek spalania opału, w przewodzie kominowym powstają szczeliny, przez które trujące gazy mogą przedostawać się do wnętrza budynku. W takim przypadku konieczne jest uszczelnienie przewodu kominowego.

efekty uszczelniania komina, komin przed i po szlamowaniu

Jak uszczelniamy kominy w Rybniku?

Wykonujemy prace uszczelniające metodą tynkowania odśrodkowego (szlamowania), wykorzystując w tym celu masę SKD. Masa uszczelniająca SKD to silikatowa masa produkcji firmy Schiedel odporna na wysokie temperatury i ścieranie. Jest ona przeznaczona do renowacji przewodów kominowych i wentylacyjnych. Uszczelnianie polecane jest również dla przewodów kominowych, do których podłączona jest instalacja kominkowa.

Uwaga! Szlamowania nie zaleca się do kotłów 5-tej klasy. Niezbędne są w tym przypadku wkłady kominowe.

masa uszczelniająca SKD wykorzystywana do uszczelniania kominów na Śląsku

Doszczelniamy też przewody kominowe do gazu

Wykonujemy także uszczelnienia przewodów kominowych kwasoodpornymi wkładami Alufol (produkcji INST-KOM), które zalecane są przy ogrzewaniu gazowym. W trakcie spalania gazu powstaje para wodna, która mieszając się z tlenkami azotu powoduje zawilgocenie komina powstającymi kwasami. Mają one niszczący wpływ na cegły i łączącą je zaprawę. Wkład Alufol izoluje ściany komina od szkodliwych kwasów.

Koszty uszczelnienia komina zależne są od jego długości oraz przekroju (maksymalnie 50×50 cm). Cena uszczelnienia zawiera mechaniczne czyszczenie komina.

szlamowanie komina Rybnik

Nie mieszkasz w Rybniku?

Nie ma problemu. Świadczymy usługi szlamowania i doszczelniania kominów także w takich miastach jak:

Potrzebujesz pomocy przy kominie?

Bezpłatny dojazd do klientów na terenie powiatu rybnickiego: miasto Rybnik, miasto Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany, miasta Żory oraz miasta Wodzisław Śląski.

Zadzwoń, powiedz jaki masz problem z kominem. Przyjedziemy, obejrzymy, doradzimy i naprawimy.

Telefon 790-636-933
Firma Przybyła